BEKLEME ODASI VE KOLTUKLARI

bekleme-koltuklari

Nüfusun çok fazla olması sonucunda bir hizmetten yararlanan kişi sayısı da epey fazla oluyor. Ancak günümüzdeki şartlarda herkese aynı anda hizmet verilebilmesi de pek mümkün görülmüyor. Bu yüzden genellikle insanlara sırayla hizmet veriliyor. Örneğin; bir poliklinikte muayene olmak istediğiniz zaman bir sıra numarası alıyorsunuz ve sıranızın gelmesini beklemeye başlıyorsunuz. Bu tür durumlarda insanların ayakta beklememesi için bekleme salonları düşünülmüştür.

Bekleme koltukları insanların ayakta kalmaması için koltuklar bulunur. Bu koltukların rahat ve konforlu olmasına özen gösterilir. Ayrıca uzun süreli kullanıma uygun olması da çok önemlidir. Çünkü her gün birçok kişi tarafından kullanılan bu koltuklar, eğer kaliteli değillerse kısa bir süre içerisinde yıpranıp kullanılamaz hale gelebilirler.

Bekleme salonlarında çocukların da beklerken sıkılmamaları ve ailelerine güçlük çıkartmamaları için oyun alanları yapılabilmektedir. Özellikle çocuk doktorlarının muayenehanelerinde bu tür oyun alanları mutlaka bulunur. Böylelikle çocukların poliklinikteki çalışanları ve diğer bekleyenleri rahatsız etmemeleri sağlanır.Sırada bekleyen insanların bekleme salonlarında dergi, gazete vs. okumaları da mümkündür

Bir önceki yazımız olan Telefon Kayıt Sistemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply