Telefon Kayıt Sistemi

Vurgulananlar:

telefon_kayit_sistemiÖNEMLİ: Dinleme ve Takip Yazılım ve Donanımlarını kullanmadan önce ‘’Yasal Uyarı’’ ve ’’Satış Sözleşmesi’’  sayfalarımızı mutlaka okuyunuz. Bu ürünleri  kişisel güvenlik, aile ve çocukların güvenliği amacı dışında başka bir amaç için kullanılamaz ve yukarıda geçen kullanım amaçları dışındaki kişi veya kişilere satış yapılmayacaktır.

SKS301 Tek hatlı telefon ses kayıt sistemi 80 YTL SKS302 Çift hatlı telefon ses kayıt sistemi 200 YTL SKS303 Üç hatlı telefon ses kayıt sistemi 400 YTL SKS304 Dört hatlı telefon ses kayıt sistemi 600 YTL SKS305 Beş hatlı telefon ses kayıt sistemi 700 YTL SKS306 Altı hatlı telefon ses kayıt sistemi 800 YTL TELEFON ve SES KAYIT SİSTEMLERİ SKS telefon ses kayıt sistemleri, telefon konuşmalarını mevcut bilgisayara otomatik kaydetmeye ve dinlemeye yarayan sistemlerdir.

Harici elektronik donanım ve yazılımından oluşur. Windows ortamında çalışan kolay kullanılır ara yüzü ile telefon kayıt için pratik çözümdür.

SİSTEM ÖZELLİKLERİ: Windows tabanlı Türkçe yazılım ve donanım. Sistem, Windows 95, 98, 2000, Me, NT4 veya XP işletim sistemlerinde çalışır. Şifre seçeneği: Sadece yetkili kişinin kullanabilmesi ve dinleme yapabilmesi için şifre seçeneği de mevcuttur.

Otomatik kontrol : Otomatik seviye kontrolü / normalizasyon özelliği sayesinde telefon hattındaki ses seviyesi az ise otomatik olarak kuvvetlendirilir.

Yüksek Kayıt Kapasitesi : SKS Kayıt sistemi ses kalitelerini bozmadan sıkıştırmak suretiyle hard disk üzerinde depolar.

İleri kayıt işleme teknolojisi sayesinde, kayıtlar yüksek sıkıştırma oranı ile saklanır.

Örneğin: Normal sıkıştırma oranında, her günde toplam 8 saat telefon kaydedildiği takdirde, sabit diskte 40 Gbyte alanda yaklaşık 2 yıllık kayıt saklanabilir. Kapasite sabit disk ilaveleri ile artırılabilir, modelleri mevcuttur. Yüksek Ses kalitesi ve çok sayıda ses sıkıştırma şeçeneği sunar. GSM 6.10, ADPCM, mp3, DSP, …. SKS serisi donanımları bilgisayardan beslenir, ayrıca pil gerektirmez. Otomatik Kayıt / Otomatik Silme Telefon kullanıldığında kayıt otomatik başlar, kullanım bittiğinde kayıt durur ve bekleme konumuna geçer. Kayıt işlemi tamamen sessizdir.

Her telefon konuşması, konuşmanın hangi hattan yapıldığı, saat, dakika, tarih, süre bilgileri ile kaydedilir. Arşivlenen görüşmeleri, tarih yada kanal numarasına göre listeden kolaylıkla seçip dinleyebilirsiniz. İsteğinize göre değişik isimlerle başka kaynaklara (CD rom, yedekleme üniteleri vs) aktarıp ayrıca arşivleyebilirsiniz.

Kayıtların uzun süre saklanması gerekmediği durumlarda otomatik silme özelliğini kullanarak eski kayıtların belirlenen bir zaman sonra otomatik silinmesini sağlayabilirsiniz. (örneğin son üç aylık kayıtlar saklansın. eskiler silinsin seçebilirsiniz..) Tek veya çok hatlı kayıt imkanı SKS Kayıt sisteminin tek hatlı ve çok hatlı modelleri mevcuttur. 6 Adete kadar telefon hattını aynı anda, aynı bilgisayar ile kaydedebilirsiniz.

Bağımsız kanal ayarlamaları Her kanalın isim, kanal numarası, aktivasyon sistemi gibi özellikleri diğer kanallardan bağımsız olarak ayarlanır. Bu özellik ile, kanallar ihtiyaca göre analog santral hatları, analog Telekom hatları, telsiz kanalları yada digital telefon cihazlarına bağlanabilir. Uygun program sürümleri ile kullanılır. Kayıt Başlatma Seçenekleri Sistem, uygun donanım ile beraber, akım, gerilim veya VOR teknikleri ile kayıtları başlatabilir.

Bu özellik ile değişik haberleşme cihazlarını destekler. Analog telekom ve santral hatlarında, telefon açıldığında oluşan akım değişimini ölçerek tetikleme yapar. VOR ( Voice Opreated Record ) tetiklemesi ise kanalda ses tespit edildiğinde kaydı başlatır. Böylece sese duyarlı kayıt yapılmak suretiyle, sessizlik anında hafızada yer kaplanmamış olur.

Bu yöntemle dijital hatlar yada telsiz hatları rahatlıkla kayıt edilir. Her kanalın tetikleme özellikleri bağlantı yapılan hattın özelliğine göre ayarlanabilir. (Farklı özellikler için uygun program sürümleri kullanılmalıdır.) Telsiz ve Telefon Kayıt Sistemi kullanıcıların ihtiyaçları öngörülerek hazırlanmış birçok özellik içerir. Ülkemizde kullanılan hatlarla tam uyum, kullanım kolaylığı, kanal ayarlarları, bilgisayar ile ses kayıt ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

GEREKLİ BİLGİSAYAR Pentium II veya üzeri işlemci Windows 95, 98, 2000, Me, NT4 veya XP 1 ve 2 hatlı sistem için 1 adet, 3 ve 4 hatlı sistem için 2 adet, 5 ve 6 hatlı sistem için 3 adet ses kartı gerekir. Sabit diskte yeteri kadar yer. (Her 1 saatlik kayıt için 7.2 Mb, Yüksek sıkıştırma oranında 3.6Mb). Hat sayısına uygun SKS300 serisi cihaz ve ilgili program

Bir önceki yazımız olan Casus Yazılımlar Ne Amaçla Kullanılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Incoming search terms:

  • telefon ses kayıt programı
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply