Ana Sayfa Blog

Telefon Dinleme Takip Programı Yazılım Özellikleri

Telefon Takip
Telefon Takip

Telefon dinleme için geliştirilen yazılımlar, sağladığı yararlar ile insanların bu alandaki ihtiyaçlarını karşılama noktasında çok önemli bir rol oynamaktadır. Yazılım özellikleri, sadece telefon dinleme değil farklı işlemlerin de rahat bir şekilde yapılacağını göstermektedir. Fakat özelliklerden önce bu yazılım ile bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar dikkatli bir şekilde incelenmeli ve yazılımlar daha sonra kullanılmaya başlanmalıdır. Bu hususlar şu şekildedir:

 • Telefon dinleme yazılımı sadece Android sisteme sahip olan cihazlara kurulmaktadır. Farklı sistemler, bu yazılımı kabul etmemekte ve uyum sorunu çıkmaktadır.
 • Yazılımın kurulumunun gizli bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılması gerekiyor. Bundan dolayı internet üzerinde yer alan videolardan yardım alınabilir.
 • Kurulum sadece 3 dakika sürmektedir.
 • Kurulumun yapılabilmesi için programın önce telefona indirilmesi ve daha sonra kurulması gerekiyor. Yani SMS göndererek ya da arama yaparak bu programın kurulması mümkün değildir.

Yazılım Özellikleri Nelerdir?

Telefon takibi için kullanılan yazılımların sahip olduğu özellikler, insanların bazen ciddi şekilde şaşkınlık yaşamasına neden olmaktadır. Bu şaşkınlığa neden olan yazılım özellikleri şunlardır:

 • Telefondan yapılan bütün görüşmelerin dinlenmesi ve kaydedilmesi
 • GPS özelliğini aktif hale getirerek kişilerin gün içinde nerede olduğunun tespiti
 • Skype izlenmesi
 • Whatsapp izlenmesi
 • Sosyal medya hesaplarına erişim
 • Telefonun ekranını canlı olarak izleme ve yapılan işlemleri görme
 • Telefonun galerisine ve rehberine erişim
 • Web geçmişini görme
 • Telefon kapalıyken dahi mikrofonu aktif etme ve ortam dinlemesi yapma
 • Ortam izlemesi yapma
 • BİP Takip
 • Tinder Takip
 • Facebook Takip
 • Klavye Takip
 • Ortam kamerası izleme
 • Ortam dinleme ve kaydetme
 • SMS Mesaj Takip
 • Skype Takip
 • Hangout Takip
 • Line Takip
 • Kik Takip
 • Sayısız ekstra özellik

Yazılım sahip olduğu önemli özelliklerin bir bölümü bu şekildedir. Buradan da anlaşılacağı üzere yazılım sayesinde telefonun kontrolü tam olarak sağlanmakta ve dilenen bütün işlemler buradan yapılmaktadır.

Yazılım Özellikleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazılım özellikleri, kullanılan telefona bağlı olarak farklılık gösterebilir. Çünkü yukarıda verilen liste dikkate alındığında bu özelliklerin telefonda bulunan özellikler ile ilgili olduğu fark edilecektir. Bundan dolayı da telefonda olmayan bir özelliğin kullanılması söz konusu değildir. Örnek vermek gerekirse takip edilen telefonun GPS özelliği yok ise konum tespiti yapılması söz konusu değildir. Dolayısıyla da yazılım özellikleri değerlendirilirken bu hususların dikkate alınması gerekiyor.

Casus Telefon Dinleme

Casus Telefon Dinleme
Casus Telefon Dinleme

Gelişen teknolojinin insanlara sunmuş olduğu telefon takip programları sayesinde telefonlar adeta bir casusa dönüşmektedir. Casus telefon dinleme işlemi, insanların sevdiklerinin gün içinde kimlerle iletişim halinde olduğunun tespiti için kullanılmaktadır. Söz konusu işlem daha çok ailelerin çocuklarını, kişilerin eşlerini ve çocukların yaşlı anne babalarını takibi için kullanılmaktadır. Kullanım amacını, söz konusu programların etkin bir şekilde karşıladığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Telefon dinleme yazılımı ile ilgili bilinmesi gereken hususların başında, söz konusu yazılımın sadece Android cihazlarda çalıştığı gelmektedir. Bunun haricinde ise tamamen arka planda çalışmasından dolayı fark edilmesinin neredeyse imkanız olduğu da kullanıcılar tarafından bilinmelidir. Fakat buna karşın telefonlara atılacak format sebebiyle silinmektedir. Bunu engellenmenin yolu maalesef yoktur. Ancak insanların telefonlarına sürekli format atmadığı da bilinen bir gerçektir. Buna bağlı olarak casus telefon dinleme işlemini, uzun süre sorunsuz bir şekilde yapabilir. Olası formatta, program yeniden yüklenebilir.

Casus Telefon Dinleme Nasıl Yapılır?

Telefon takip programları satın alındıktan sonra hedef telefona gizli bir şekilde yüklenmelidir. Satın alma işlemi yapılırken kurumsal firmaların ve lisanslı programların tercih edilmesi gerekir. Bu hususa dikkat edilmemesi durumunda, insanların kişisel bilgilerinin farklı merkezlere aktarılması söz konusu olabilir. Dolandırıcılar ve kötü niyetli insanlar tarafından böyle yöntemler uygulanmaktadır.

Yazılım, hedef telefona yüklendikten sonra ekstra bir işlem yapmaya gerek yoktur. Yükleme tamamlanır tamamlanmaz, yazılım aktif hale gelir ve elde ettiği verileri panele gönderir. İnsanlar da panel üzerinden telefon dinleme başta olmak üzere pek çok işlemi rahatlıkla yapabilir.

Casus telefon dinleme işleminin nasıl yapılacağı yukarıda genel olarak anlatılmıştır. Bu işlem sayesinde telefonda bulunan sosyal medya hesaplarına, diğer uygulamalara, galeriye, mesaj bölümüne, rehbere ve diğer alanlara erişim sağlanmaktadır. Hatta telefonun ekranı canlı olarak izlenmekte ve buradan girilen şifreler ve kullanıcı adları dahi takip edilebilmektedir. Dolayısıyla da söz konusu yazılımların beklentileri fazlasıyla karşıladığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Kullanıcıların dikkat etmesi gereken önemli bir husus vardır. Bu işlemler yasal amaçlar için kullanılmalıdır. Yasa dışı amaçlarda kullanılması durumunda kişilerin sorumluluğun kendilerinde olmasını bilmesi gerekiyor.

Casus Telefon Takip

Casus Telefon Takip
Casus Telefon Takip

Telefonların takip edilebilmesi için geliştirilen yazılımların yüklendiği telefonlar, casus telefon olarak ifade edilmektedir. Casus telefon takip noktasında son derece başarılıdır ve kullanıcısına ait bilgileri gerekli olan noktalara etkin bir şekilde gönderir. Dolayısıyla da bir casus olarak işini kusursuz olarak yaptığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Telefon dinleme programları, insanların sevdiği kişileri uzaktan takip etmesine yaramaktadır. Sadece Android sisteme sahip olan cihazlarda çalışan bu programların kurulumunun gizli olarak yapılması, elde edilecek bilgilerin sağlıklı olması açısından önemlidir. Kurulum süresi 3 dakika olan programın nasıl kurulacağına dair internette çok sayıda video bulunmaktadır. Bu videolar incelenerek kurulumlar sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

Casus Telefon Takip ile Yapılacaklar

Akıllı telefonlar, insanların hayatlarında çok ciddi kolaylıklar sağlamasına rağmen söz konusu telefonlara yazılım yüklenebilmesi, takiplerinin kolay bir şekilde yapılmasına neden olur. Casus telefon takip işleminin temeli de buna dayanır. Söz konusu yazılımlar ile yapılacak olan işlemlerden bazıları şu şekildedir:

 • Telefon görüşmelerinin dinlenmesi
 • SMS takibi
 • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan yazılı, sesli ve görüntülü aramaların takibi
 • GPS özelliğinin aktif hale getirilmesiyle konum tespiti
 • Mikrofonun aktif edilmesiyle ortam dinlemesi
 • Web geçmişini tarama
 • Ortam izlemesi yapma
 • Galeriye erişim sağlama

Yapılacak olan işlemlerin sayısı oldukça fazladır. Telefonun bu yazılımlar sayesinde kontrolü tamamen ele alınmaktadır ve bundan dolayı da istenilen her işlem yapılabilir.

Casus Telefon Takip Fark Edilebilir Mi?

Casus telefon takip işlemiyle ilgili merak edilen hususlardan birisi de bu işlemin telefon sahipleri tarafından fark edilip edilmemesidir. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli husus, programın gizli bir şekilde kurulmasıyla ilgilidir. Bu aşamadan sonra ise program tamamen arka plana çekilir ve kendini gizler.

Casus yazılım çalışırken yapacağı işlemler için kullanıcılardan izin istemez ve bundan dolayı ekrana bildirim göndermez. Aynı şekilde bildirim ışığının yanmasına neden olacak herhangi bir durum da söz konusu değildir. Bundan dolayı da telefon kullanıcılarının telefonlarında olan casus yazılımı bulmaları neredeyse imkansızdır. Bunun için özel bir arama yapılması ve bunun da konunun uzmanları tarafından yapılması gerekir.

Casus Program

Casus Program
Casus Program

Yazılım teknolojisinin gelişmesi, insanların ihtiyaçlarının önemli bir kısmının yazılımlar aracılığıyla karşılanmasını sağlamaktadır. Casus program da bu amaçla geliştirilmiştir ve insanların sevdiklerini uzaktan takip etmesi amacıyla kullanılmaktadır. Sağlamış olduğu faydalar dikkate alındığında beklentileri fazlasıyla karşıladığını söylemek mümkündür.

Telefon dinleme yazılımları ya da diğer adıyla casus yazılım, telefonların uzaktan kontrol edilmesini sağlamaktadır. Bu da telefon üzerinden her türlü bilginin alınmasına imkan vermektedir. Casus tabirinin kullanılmasının temel nedeni budur. Bu programların kullanım amaçlarının tamamı iyi niyetli olup bunlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Eşinin, sevgilisinin ya da nişanlısının kendini aldattığını düşünen kişilerin akıllarındaki sorulara cevap bulmasını sağlama
 • Alzheimer ve benzer hastalığı olan kişilerin kaybolma durumlarından hızlı bir şekilde yerlerinin tespit edilmesi
 • İşverenlerin, çalışanlarının sahada ne yaptığını kontrol etmesi
 • Ebeveynlerin çocuklarının ev dışında nerelere gittiğini ve kimlerle iletişim kurduğunu öğrenmesini sağlama

Casus program, yukarıda bahsedilen amaçlar için etkin olarak kullanılmaktadır. Bunun haricinde yine benzer amaçlar için de kullanıldığı bilinmektedir.

Casus Program Ne İşe Yarar?

Telefon dinleme yazılımı olarak da bilinen casus programların yerine getirdiği işlevler oldukça fazladır. Bu işlevler genel olarak telefonda yapılan bütün işlemler olarak ifade edilebilir. Çünkü söz konusu yazılım yüklendikten sonra telefonlar uzaktan kontrol edilmekte ve istenilen özellikleri aktif hale getirilmektedir. Dolayısıyla da işlev noktasında çok ciddi bir çeşitlilik olduğunu söylemek yanlış olamayacaktır.

Casus program tarafından yapılan işlemlerden birisi ortam dinlemesidir. Ortam dinlemesi, telefonlar kapalıyken dahi yapılan konuşmaların dinlenmesini sağlayan önemli bir işlemdir. Bu işlem sayesinde telefonda konuşulmayan konular hakkında bilgi sahibi olunması söz konusudur. Sağladığı fayda bundan dolayı son derece fazladır.

Bu program tarafından yapılan bir diğer işlem ise konum tespitidir. GPS özelliğinin aktif hale gelmesi sayesinde, telefonun gün içinde nerede olduğu anlık olarak tespit edilmektedir. Bu da insanların çocuklarının, eşlerinin ve diğer sevdiklerinin nerede olduğunu anlamasına imkan vermektedir.

Yukarıda sayılan iki önemli işlevin haricinde telefon dinleme, mesajları okuma, telefon ekranını canlı izleme, sosyal medya hesaplarına erişim sağlama ve web geçmişine ulaşma gibi farklı işlevleri olduğu da belirtilmelidir.

Casus Program Engellenebilir Mi?

İnsanlar, casus program tarafından yapılan işlemleri gördükten sonra bunun nasıl mümkün olduğunu merak etmektedir. Bu yazılım, Android sisteme sahip olan telefonlara yüklenebilmektedir. Telefonlara gizli bir şekilde yüklendikten sonra ise telefonların arka planına geçmekte ve kendini belli etmeden çalışmaya başlamaktadır. Bu şekilde elde ettiği verileri, panele yollamakta ve insanlar panel üzerinden bir takım bilgilere ulaşmaktadır.

Bu yazılımların engellenmesi teknik açıdan mümkün gibi gözükse de pratikte mümkün değildir. Çünkü programlar, gizli bir şekilde telefona yüklendiği için telefonlar, programı telefon sahibi yüklemiş olarak kabul etmekte ve programın işlevini yerine getirmesine engel olmamaktadır.

Casus Telefon

Casus Telefon
Casus Telefon

Değişen toplum düzeni ile birlikte insanların ihtiyaçlarında da ciddi değişimler yaşanmaktadır. Bu değişimlere cevap vermek için geliştirilen casus telefon, insanların sevdikleriyle ilgili bir takım endişelerini gidermek amacıyla kullanılmaktadır. İlk başlarda olumsuz bir etki yapan söz konusu tabir, tamamen iyi bir niyet ile kullanılmaktadır. Bundan dolayı kötü niyetli insanlar tarafından yapılan telefon izlemeleriyle karıştırılmaması gerekmektedir.

Telefonların casus gibi özelliklere sahip olmasını sağlayan özel yazılımlar vardır ve bunlar da casus yazılım olarak adlandırılmaktadır. Bu yazılımların birden fazla çeşidi bulunmaktadır ve genel özellikleri aynı olmasına karşın aralarında bazı farklılıklar bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Casus Telefon Nedir?

Telefon dinleme programlarının yüklü olduğu telefonlara casus telefon adı verilmektedir. Burada bütün işlevi yerine getirenin program olduğunun bilinmesi gerekiyor. Yani söz konusu telefonlar, günlük yaşamda insanlar tarafından kullanılan sıradan cihazlardır. Bu cihazlara yüklenen yazılımlar, telefonları adeta bir casusa çevirmekte ve telefon kullanıcısına ait her türlü bilginin elde edilmesini sağladığı için bu şekilde bir tabir kullanılmaktadır.

Telefon dinleme programı ya da diğer ismiyle casus yazılım, sadece Android sistemine sahip olan telefonlarda çalışmaktadır. Farklı sistemlere sahip olan telefonlar ile bu yazılımlar arasında ciddi bir uyum sorunu yaşanmaktadır ve buna bağlı olarak kurulum tam olarak sağlanamamaktadır. Bunun haricinde marka noktasında herhangi bir kısıtlama yoktur. Android sisteminde olan bütün markalara bu yazılımlar sorunsuz bir şekilde kurulabilir.

Casus Telefon Ne İşe Yarar?

Casus telefon, adından da anlaşılacağı üzere casusluk yapmak üzere geliştirilmiş durumdadır. Casusluğu ise telefonun kontrolünü uzaktan ele geçirerek yapmaktadır. Bu telefonlar tarafından yapılan işlemleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Telefon konuşmalarını dinleme
 • SMS takibi yapma
 • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan yazılı, sesli ve görüntülü aramaları takip etme
 • GPS özelliği sayesinde telefonun konumunu bulma
 • Telefon kapalıyken aktif hale getirilen mikrofon sayesinde ortam dinlemesi yapma
 • Galeriye girme
 • Telefon rehberini görme
 • Sosyal medya hesaplarına erişim sağlama
 • Telefon ekranını canlı olarak izleme ve yapılan işlemleri görme
 • Telefonda kayıtlı olan bütün şifreleri öğrenme
 • Mobil uygulamaların tamamına erişim

Yukarıda bahsedilen özelliklerin yarısı dahi bir telefonun casus olmasına yeterlidir. Kaldı ki bu kadar fazla özellik sayesinde kullanıcılar, takip ettikleri kişiye dair bütün bilgileri hiç zorlanmadan, rahat bir şekilde elde edebilir.

Casus Telefon Yasal Mı?

Casus telefon tarafından sahip olunan özellikler, insanların ciddi şekilde şaşırmasına neden olmaktadır. Çünkü söz konusu yazılımlar sayesinde elde edilen bilgilerin sınırı yoktur. Buna bağlı olarak insanlar, bu programların yasal olup olmadığını sorgulamaktadır. Buna verilecek cevap son derece nettir. Bu programlar yasaldır ve lisanslı olarak satılmaktadır.

Telefon dinleme programlarının geliştirilmesinin temel sebebi, insanların sevdiklerini uzaktan kontrol etmesidir. Dolayısıyla da kullanımının son derece iyi niyetli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun dışında söz konusu yazılımlar, telefonlara fiziki olarak birinci elden yüklenmek zorundadır. Bu da programların fiziki olarak elde edilemeyecek telefonlara kurulmasını imkansız hale getirmektedir. Bu aşamadan sonra söz konusu programın yakınların telefonları dışındaki bir noktada kullanılmasını imkansız hale getirmektedir. Bu açıdan değerlendirme yapıldığında casus telefon için tamamen yasal denilebilir.

Bu yazılımların amacı her ne kadar iyi olsa da bazı kötü niyetli insanlar farklı amaçlar için bu programları kullanabilir. Burada sorumluluğun tamamen kullanıcılarda olduğunun bilinmesi ve buna göre hareket edilmesi gerekir. Kötü niyetli kullanımlar yasal olmayıp illegal olarak kabul edilir. Bu tür durumların tespit edilmesi halinde büyük cezalar gündeme gelecektir.

Casus Yazılım Kurulumu

Casus Yazılım Kurulumu
Casus Yazılım Kurulumu

Telefonların etkin bir şekilde takip edilmesi için geliştirilen casus yazılım, adından da anlaşılacağı gibi adeta bir casus etkisine sahiptir. Söz konusu yazılım sayesinde telefonların uzaktan kontrol edilmesi mümkün olup istenilen bilgiler bu şekilde telefondan alınabilmektedir. Bütün bunların gerçekleşmesi için öncelikle casus yazılım kurulumu yapılması gerekmektedir. Bu işlem ise son derece kolaydır.

Yazılım teknolojisinin gelişmesiyle birlikte insanların hayatlarına farklı programlar girmeye başlamıştır. Bunlardan birisi de akıllı telefonlara yüklenebilen telefon dinleme programlarıdır. Bu programlar, telefon dinleme başta olmak üzere farklı işlevlerin yerine getirilmesine olanak vermektedir.

Casus Yazılım Kurulumu Nasıl Yapılır?

Casus yazılım kurulumu için öncelikle bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Kurulum sadece Android sisteme sahip olan cihazlara yapılmaktadır. Bunun haricindeki IOS, Windows ya da diğer sistemlere sahip olan cihazlara kurulum yapılamamaktadır. Bu ayrıntıya dikkat edildikten sonra yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Casus yazılım, kurumsal yapıya sahip olan bir firmadan lisanslı olarak alınmalı
 • Hedef telefona 3 dakikalığına ele geçirilmeli
 • Yazılım telefona indirilmeli ve daha sonra da kurulmalı

Yukarıdaki adımlar sırasıyla izlendiğinde kurulum çok rahat bir şekilde yapılacaktır. Normal uygulama yüklemesinden birkaç ufak farkı bulunan bu işlemin nasıl yapıldığına dair ayrıntılı videolar mevcuttur. Bu videolar izlenerek kurulum işlemi yapılabilir. Böylece kurulum esnasında sorun yaşama ihtimali de tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

Casus Yazılım Kurulumu ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Casus yazılım kurulumu için hedef telefonun fiziksel olarak ele geçirilmesi gerekir. Bu aşamadan sonra ilgili programın ya internetten telefona indirilmesi ya da daha önce indirilen yazılımın bilgisayardan telefona atılması gerekir. Bunun haricinde kurulum yapılması için farklı bir alternatif yoktur. Bazı satıcılar söz konusu yazılımın SMS, Whatsapp üzerinden ya da aramayla kurulduğunu iddia etmektedir. Böyle bir durum söz konusu değildir. Bu tür yalan bilgi veren kişilerin temel hedefi insanları kandırarak onları dolandırmaktır. Bundan dolayı insanların yalan yanlış verilen bilgilere kanmaması gerekir. Çünkü SMS ile programın yüklenmesi mümkün olsa, dünya üzerinde bütün telefonlar dinlenebilir. Dolayısıyla da böyle bir durumun doğru olması söz konusu değildir.

Casus Yazılım

Casus Yazılım
Casus Yazılım

Sokakların eskisine nazaran daha güvensiz bir yer olması, insanların eşlerinin kendinin aldatıp aldatmadığını öğrenmek istemesi, yaşlı ve hasta ebeveynlerin kaybolma riski ve benzer sebeplere çare olması amacıyla geliştirilen casus yazılım, insanların bu alanlardaki ihtiyaçlarını etkin olarak karşılamaktadır. Telefon dinleme programları olarak da bilinen bu yazılımlar, akıllı telefonları adeta bir casusa dönüştürmekte ve telefon kullanıcısının yakından takip edilmesini sağlamaktadır.

İnsanların başta güvenlik endişesine cevap verme noktasında etkili olan bu yazılımla, telefon dinlemelerinin artık normal insanların da yapması mümkün hale gelmiştir. Fakat buradaki dinlemelerin emniyet ya da diğer güvenlik güçleri tarafından yapılanlarla karıştırılmaması çok önemlidir. Bu yazılımlar sayesinde insanlar sadece sevdiklerinin ve yakınlarının telefonlarını dinleyebilir. Tanımadıkları ve telefonlarına erişemeyecekleri kişilerin telefonlarını dinlemesi söz konusu değildir.

Casus Yazılım Nasıl Çalışır?

Akıllı telefonlara yazılım yüklenebilmesi, bu telefonların dinlenebilmesinin temelini oluşturmaktadır. Casus yazılım, telefonlara gizlice yüklenmelidir ki telefon sahipleri durumdan şüphelenmesin ve normal yaşantısına devam etsin. Burada bilinmesi gereken önemli bir husus vardır ve o da söz konusu yazılımın sadece Android sistemine sahip olan akıllı telefonlara yüklenebileceğidir. Farklı telefonlara söz konusu yazılımın yüklenmesi söz konusu bile değildir. Bundan dolayı kullanıcıların dinleme işlemi için yazılım satın almadan önce bu hususa dikkat etmesi gerekir. Aksi durumda yapılacak olan çalışmalar boşa gideceği gibi boş yere masrafa da girilmiş olacaktır.

Kurumsal yapıya sahip olan firmalardan alınacak olan lisanslı casus yazılım, hedef telefona yüklendikten sonra ekstra bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Yazılım otomatik olarak aktif hale gelir ve hedef telefon yakından takip edilmeye başlanır. Yapılacak olan takip sayesinde söz konusu telefonun kontrolünün tamamen ele alındığının söylenmesi yanlış olmayacaktır. Böylece istenilen bütün işlemler rahat bir şekilde yapılabilir.

Casus Yazılım Ne İşe Yarar?

Akıllı telefonların takibi için geliştirilen bu yazılım sayesinde yapılacak olan işlemler oldukça fazladır. Bu işlemler sayesinde ilgili kişinin bütün sırları öğrenilebilir. Söz konusu yazılım tarafından yapılan işlemlerden birkaçını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Yapılan sesli görüşmelerin dinlenmesi
 • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan arama, görüntülü arama ve mesajlaşmaların takibi
 • GPS özelliğinin aktif edilerek telefonun gün içinde nerede olduğunun tespiti
 • Galeriye erişim
 • Telefon rehberine giriş yapma
 • Sosyal medya hesaplarına girme
 • Telefon kapalıyken mikrofonu açmak suretiyle ortam dinlemesi yapma
 • Kamera üzerinden ortam izlemesi yapma

Yukarıda bahsedilen işlemler, casus yazılım tarafından insanlara sağlanan önemli bilgilerdir. Bunlar sayesinde insanlar sevdikleri hakkındaki tehlikede mi, güvende mi, aldatıyor mu, kiminle görüşüyor gibi sorulara rahatlıkla cevap bulabilir.

Bu yazılımlar hakkında bilinmesi gereken bazı önemli ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılardan birisi, söz konusu yazılımın lisanslı olanlarının tercih edilmesi şeklindedir. Çünkü lisansı olmayan yazılımların güvenlik noktasında bazı riskler taşıdığı bilinmektedir. Bu da insanların kişisel bilgilerinin farklı noktalara gitmesine neden olabilir.

SMS Mesaj Takip

Telefon Dinleme
Telefon Dinleme

Telefon takip programları tarafından farklı işlemler yapıldığı gibi SMS mesaj takip işlemi de yapılmaktadır. Böylece telefonu kullanan kişilerin SMS ile kimlerle görüştüğü ortaya çıkmaktadır. Bu işlem genellikle insanların eşlerinin kendisini aldatıp aldatmadığını, işverenlerin çalışanlarının gün içinde ne yaptığını, ailelerin çocuklarının kimlerle görüştüğünü öğrenmek amacıyla kullanılmaktadır.

Cep telefonları ilk olarak kullanılmaya başlamasıyla birlikte insanlar tarafından tanınan SMS, zamanla yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı. Öyle ki akıllı telefonlar yaygınlaşana kadar insanların önemli bir kısmı özellikle de gençler, SMS ile iletişim kurmayı daha fazla tercih etmiştir. Akıllı telefonlardan sonra insanlar genellikle Whatsapp, Skype gibi uygulamalar üzerinden mesajlaşmaya başlamışsa da SMS kullanımının halen devam ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

SMS Mesaj Takip Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu işlemin sadece akıllı telefonlarda yapılabileceğinin belirtilmesi gerekiyor. SMS mesaj takip için bir diğer önemli şart ise telefonların Android sistemine sahip olmasıdır. Bu şartların sağlanmaması durumunda takip işlemi yapılamaz. Çünkü telefon takip yazılımları, farklı sistemlerde çalışmamaktadır. Buna bağlı olarak da kullanıcıların iPhone vb. markalara bu yazılımları kurması imkansızdır.

Telefon dinleme yazılımı kurulduktan sonra yapılacak olan işlem son derece basittir. Panel üzerindeki menüler kullanılarak ilgili telefonun SMS bölümüne giriş yapılır ve burada yer alan bütün mesajlara ulaşılır. Bu işlem sayesinde sadece gelen değil gönderilen mesajlar da tespit edilir. Dolayısıyla da söz konusu işlem, insanların kimlerle iletişim kurduğunun tespit edilmesi noktasında çok önemli bilgiler vermektedir.

SMS Mesaj Takip Güvenli Mi?

Telefon dinleme yazılımı tarafından yapılmasına imkan verilen SMS mesaj takip işlemi, insanların bilgilerinin elde edilmesinde çok etkilidir. Bu işlem, güvenlik amacıyla iyi niyetli olarak kullanılmaktadır. Bundan dolayı da insanlar elde edilen bilgilerin farklı bir noktaya iletilmesinden endişe duymaktadır. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kurumsal yapıya sahip olan firmaların satmış olduğu lisanslı ürünlerin tercih edilmesidir. Çünkü diğer yazılımların güvenlik noktasında beklentileri karşılamadığı ve kaynağının tam olarak bilinmediği uzmanlar tarafından sık sık belirtilmektedir. Sorun yaşamamak için bu tür yazılımlardan uzak durulması gerekmektedir.

Skype Takip

Skype Takip
Skype Takip

Akıllı telefonlarla birlikte insanların hayatına giren uygulamalardan bazıları, yoğun olarak kullanılmaktadır. Skype da bu tür bir uygulama olup telefonların vazgeçilmez uygulamalarından birisi konumundadır. Skype takip işlemi sayesinde insanlar çocuklarının, eşlerinin, sevgililerinin ve diğer yakınlarının bu uygulama üzerinden yaptığı görüşmelere ulaşabilmektedir. Böylece insanlar sevdiklerini tehlikelerden ve tehlikeli insanlardan uzaktan, fark ettirmeden koruyabilir.

Teknolojinin insanlara sunmuş olduğu kolaylıklar dikkate alındığında, Skype uygulamasının çok ciddi bir role sahip olduğu görülecektir. Daha önceli dönemlerde sadece yazılı olarak iletişim sağlayan bu uygulama artık hem sesli hem de görüntülü konuşma imkanını insanlara vermiş durumdadır. Buna bağlı olarak da insanların her türlü iletişim ihtiyaçlarını etkin olarak karşılar ve insanlar da yoğun olarak bu uygulamayı kullanırlar.

Skype Takip Nedir?

Mobil uygulamalardan birisi olan Skype, özel yazılımlar kullanılarak uzaktan takip edilebilir. Skype takip işleminin yapılabilmesi için kullanıcıların telefon takip yazılımı kullanması gibi bir zorunluluk vardır. Bu yazılımlar, başta telefon dinleme olmak üzere farklı işlemlerin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu işlemlerden birisi de Skype uygulamasını yakından izlemektir.

Skype uygulamasından yapılan sesli, yazılı ve görüntülü görüşmelerin tamamı, bahsedilen yazılımlar tarafından kayıt altına alınır. Böylece dinleme yapan kişiler, dinlenen telefonun kimlerle iletişim kurduğunu ve ne konuştuğunu rahat bir şekilde öğrenebilirler. Bunun haricinde ise kullanıcıların arkadaş listesini de inceleyebilirler ve bu listede kimlerin olduğunu öğrenebilirler.

Skype Takip Nasıl Yapılır?

Skype takip işleminin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için öncelikle insanların bahsedilen yazılımların lisanslı olan versiyonlarını alması gerekiyor. Lisanssız olan versiyonların kim tarafından üretildiği ve içerisinde ne tür kodlar bulunduğu bilinmediği için uzmanlar tarafından tehlikeli olarak görülmektedir. Bundan dolayı lisansı olmayan yazılımlardan uzak durulması gerekmektedir.

Yazılımlar alındıktan sonra takip yapılacak olan telefona gizli bir şekilde 3 dakikada kurulmalıdır. Kurulum süresinin kısa olmasına bağlı olarak, gizli bir şekilde bu yazılımın kurulması daha mümkün hale gelmiştir. Bu işlemin ardından panel üzerinden gerekli olan işlemler yapılarak Skype’dan yapılan konuşmaların tamamı takip edilir. Böylece insanlar sevdiklerinin tehlikeden olup olmadığını onlara sezdirmeden anlamış olurlar.

İnternet Geçmişi Öğrenme

İnternet Geçmişi Öğrenme
İnternet Geçmişi Öğrenme

Akıllı telefonların yaygınlaşması ve bunların internete olan erişimlerinin sağlanmasının ardından, insanların internet kullanımı telefonlardan yapılmaya başladı. Telefon dinleme yazılımları kullanılarak kişilerin hangi sitelere girdiği öğrenilebilmektedir. İnternet geçmişi öğrenme, insanların tehlikeli alanlardan korunması adına son derece önemli bir işlemdir. Özellikle aileler, çocuklarının hangi sitelere girdiğini takip etmek istemekte ve böylece olası yanlışlıkların önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Telefon takip yazılımları sayesinde insanlar sevdiklerinin telefonlarını uzaktan kontrol etme fırsatı bulmaktadır. Bu işlem tamamen iyi niyetli olarak yapılmaktadır ve insanlar bu sayede sevdiklerini tehlikelerden korumaktadır. Bunun haricinde benzer nedenler sebebiyle de kullanılabilir.

İnternet Geçmişi Öğrenme Neden Önemlidir?

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte insanlar telefonlarından istedikleri web sitesine rahat bir şekilde girmektedir. İnternet geçmişi öğrenme işlemiyle o ana kadar yapılan internet gezintilerinin tamamı öğrenilmektedir. Dolayısıyla da kişilerin yaşamları hakkında bu bilgiler çok önemli bilgiler vermektedir.

Çocuklar odalarında bulunmasına karşın internet sayesinde farklı ortamlara çok kısa bir süre içinde gidebilir. İnternette ne kadar yararlı site varsa belki de bunlardan daha fazla zararlı site bulunmaktadır. Dolayısıyla da insanların çocuklarının takibini periyodik olarak yapması gerekiyor. Bu takibin gizli bir şekilde yapılması, çocuklara olan güvenin sarsılmamasını da sağlamaktadır. Böylece çocuklar ailelerine karşı olumsuz tutum geliştirmeyecektir. Bunun haricinde insanlar sevgililerinin ya da eşlerinin gezindiği siteleri de aynı şekilde takip edebilir. Böylece yanlış atılan adımlar var ise bunlar engellenmiş olacaktır.

İnternet Geçmişi Nasıl Öğrenilir?

İnternet geçmişi öğrenme için yapılması gereken ilk işlem telefon dinleme yazılımlarından uygun özelliklere sahip olanı satın alarak takip edilecek telefona yüklenmesidir. Bu aşamadan sonra telefon üzerindeki bilgiler, panelden kontrol edilmeye başlanacaktır. Buradaki menüler kullanılarak internet geçmişi çok rahat bir şekilde öğrenilebilir.

Söz konusu programların sadece Android cihazlara yüklendiğinin bilinmesi çok önemlidir. iPhone markalı telefonların internet geçmişi bundan dolayı öğrenilemez. Bunun haricinde yapılan işlemin kesinlikle iyi niyetli olarak yapılması ve insanları koruma amacı taşıması gerekir. Bu şekilde yapılan işlemler yasal iken farklı amaçları taşıyan işlemler için aynı ifadeleri kullanmak mümkün değildir.