İnternet Geçmişi Öğrenme

İnternet Geçmişi Öğrenme
İnternet Geçmişi Öğrenme

Akıllı telefonların yaygınlaşması ve bunların internete olan erişimlerinin sağlanmasının ardından, insanların internet kullanımı telefonlardan yapılmaya başladı. Telefon dinleme yazılımları kullanılarak kişilerin hangi sitelere girdiği öğrenilebilmektedir. İnternet geçmişi öğrenme, insanların tehlikeli alanlardan korunması adına son derece önemli bir işlemdir. Özellikle aileler, çocuklarının hangi sitelere girdiğini takip etmek istemekte ve böylece olası yanlışlıkların önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Telefon takip yazılımları sayesinde insanlar sevdiklerinin telefonlarını uzaktan kontrol etme fırsatı bulmaktadır. Bu işlem tamamen iyi niyetli olarak yapılmaktadır ve insanlar bu sayede sevdiklerini tehlikelerden korumaktadır. Bunun haricinde benzer nedenler sebebiyle de kullanılabilir.

İnternet Geçmişi Öğrenme Neden Önemlidir?

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte insanlar telefonlarından istedikleri web sitesine rahat bir şekilde girmektedir. İnternet geçmişi öğrenme işlemiyle o ana kadar yapılan internet gezintilerinin tamamı öğrenilmektedir. Dolayısıyla da kişilerin yaşamları hakkında bu bilgiler çok önemli bilgiler vermektedir.

Çocuklar odalarında bulunmasına karşın internet sayesinde farklı ortamlara çok kısa bir süre içinde gidebilir. İnternette ne kadar yararlı site varsa belki de bunlardan daha fazla zararlı site bulunmaktadır. Dolayısıyla da insanların çocuklarının takibini periyodik olarak yapması gerekiyor. Bu takibin gizli bir şekilde yapılması, çocuklara olan güvenin sarsılmamasını da sağlamaktadır. Böylece çocuklar ailelerine karşı olumsuz tutum geliştirmeyecektir. Bunun haricinde insanlar sevgililerinin ya da eşlerinin gezindiği siteleri de aynı şekilde takip edebilir. Böylece yanlış atılan adımlar var ise bunlar engellenmiş olacaktır.

İnternet Geçmişi Nasıl Öğrenilir?

İnternet geçmişi öğrenme için yapılması gereken ilk işlem telefon dinleme yazılımlarından uygun özelliklere sahip olanı satın alarak takip edilecek telefona yüklenmesidir. Bu aşamadan sonra telefon üzerindeki bilgiler, panelden kontrol edilmeye başlanacaktır. Buradaki menüler kullanılarak internet geçmişi çok rahat bir şekilde öğrenilebilir.

Söz konusu programların sadece Android cihazlara yüklendiğinin bilinmesi çok önemlidir. iPhone markalı telefonların internet geçmişi bundan dolayı öğrenilemez. Bunun haricinde yapılan işlemin kesinlikle iyi niyetli olarak yapılması ve insanları koruma amacı taşıması gerekir. Bu şekilde yapılan işlemler yasal iken farklı amaçları taşıyan işlemler için aynı ifadeleri kullanmak mümkün değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here