Telefon Takip Yazılımları

Telefon Takip Yazılımları
Telefon Takip Yazılımları

Telefon dinlemelerinin güvenlik güçleri tarafından yapılan bir işlem olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Fakat insanların sevdiklerinin güvenliklerini sağlaması ve benzer amaçlar için geliştirilen telefon takip yazılımları sayesinde telefon dinlemelerini artık normal insanlar da yapabilmektedir. Fakat burada çok önemli bir ayrıntı vardır ve güvenlik güçleri istedikleri telefonu rahatlıkla dinlerken bu yazılımlar sayesinde insanlar sadece sevdiklerinin ve yakınlarının telefonlarını dinlemektedir. Yazılımın fiziki olarak telefona kurulma zorunluluğu, bu durumu ortaya çıkarmıştır.

İnternet üzerinde söz konusu programı sattığını iddia eden bazı kişiler, programın SMS ya da aramayla uzaktan kurulduğunu iddia etmektedir. Bu yazılımların böyle bir özelliği yoktur ve bu türden ifadeler kullanan kişiler, insanların dolandırmak istemektedir. Bundan dolayı insanların doğru olmayan ifadelere inanmaması, olası zararlardan korunmaları adına önemlidir.

Telefon Takip Yazılımları Neler Yapabilir?

Telefon takibi yapma özelliğine sahip olan yazılımlar, bu takibi farklı şekillerde yapmaktadır. Telefon takip yazılımları sayesinde hedef telefonlar, adeta insanların elindeymiş gibi kontrol edilebilir. Böylece telefonun her özelliği rahatlıkla kullanılabilir.

Telefon takip programları ile yapılacak olan işlemlerin başında telefon dinleme gelmektedir. Telefonlardan yapılan her türlü sesli ve yazılı görüşme, bu programlar sayesinde izlenebilmekte ve otomatik olarak kayıt altına alınmaktadır. Dolayısıyla hedef telefonu kullanan kişinin kimlerle neler konuştuğu çok rahat bir şekilde tespit edilmektedir.

Bu yazılımlar ile yapılan diğer işlemleri ortam dinlemesi, WhatsApp takibi, sosyal medya hesaplarına erişim, GPS ile konum tespiti, web siteleri giriş listesine ulaşma ve galeriyi kontrol etme şeklinde sıralamak mümkündür.

Telefon Takip Yazılımları Yasal Mı?

Telefon takip yazılımları tarafından yapılan işlemleri gören insanlar ciddi bir şaşkınlık geçirdikten sonra bu işlemlerin yasal olup olmadığını merak etmektedir. Öncelikle bilinmesi gereken önemli bir husus vardır. Bu yazılımlar, insanların sevdiklerini ve yakınlarını uzaktan takip ederek onların güvenliklerini sağlamaları için geliştirilmiştir. Yani bir ailenin gün içinde çocuklarının nerede olduğunu bilmesi, Alzheimer hastası kaybolan bir babanın çocukları tarafından bulunması ve benzer amaçlar için bu yazılımlar geliştirilmiştir. Bu amaçlar için kullanılması yasal ve legal iken kötü niyetli kullanımlar kesinlikle yasal değildir ve sorumluluk kullanıcılara aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here