Whatsapp Takip Programları

Telefon Dinleme
Telefon Dinleme

Whatsapp, insanların iletişim kurmasını etkili bir şekilde sağlayan ve dünya üzerinde 1 milyardan fazla insan tarafından kullanılan mobil uygulamadır. Whatsapp takip programları ise bu uygulama üzerinden yapılan görüşmeleri takip etmeye olanak sağlamaktadır. Eskiye nazaran daha tehlikeli hale gelen sokaklar, özellikle ailelerin çocuklarıyla ilgili endişelerinin artmasına neden olmaktadır. Bunun haricinde kendisini aldattığını düşünen kişiler de akıllarındaki şüpheyi tam olarak gidermek istemektedir. Bunlar ve benzer ihtiyaçların giderilmesi için kullanılan programlar, Whatsapp üzerinde tam bir kontrol sağlamakta ve insanların merak ettikleri sorulara cevaplar vermektedir.

Akıllı telefonların tamamında kullanılan Whatsapp uygulamasını takip etme yeteneğine sahip olan programlar, sadece Android sisteme sahip olan cihazlarda çalışmaktadır. Takip yapacak olan kişilerin bu küçük ayrıntıya dikkat etmesi ve planlamalarını da buna göre yapması gerekir. Aksi durumda verilen bütün emeklerin boşa gitme ihtimali vardır.

Whatsapp Takip Programları ve Kayıt Özelliği

Bilindiği gibi Whatsapp sürekli olarak kendisini geliştirmektedir. Daha önceki dönemlerde sadece yazılı olarak görüşmelerin yapıldığı bu uygulamadan artık sesli ve görüntülü görüşmeler de yapılmaktadır. Whatsapp takip programları içerisinde yer alan kayıt özelliği sayesinde insanlar, bu görüşmeleri dinlemek için panelin başında beklemek zorunda kalmamaktadır. Çünkü otomatik kayıt özelliği ile yapılan bütün görüşmeler direkt olarak kaydedilmekte ve programın hafızasına kaydedilmektedir. İnsanlar istedikleri zaman bu kayıtlara ulaşmakta ve dinledikten sonra bunları ya silmekte ya da saklamaktadır. Dolayısıyla takip programının bu açından insanlar için çok önemli bir kolaylık sağladığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Whatsapp Takip Programları Engellenebilir Mi?

Whatsapp tarafından yapılan güncellemeler sonucunda bu uygulama kriptolu hale geldi. Yani yapılan görüşmelerin dışarıdan dinlenmesi ve izlenmesi mümkün değildir. Fakat Whatsapp takip programları, yapmış olduğu dinlemeleri ve takibi dışardan değil içerden yapmaktadır. Bu da söz konusu yazılımların engellenmesini imkansız hale getirmektedir.

Programlar, hedef telefona yüklendikten sonra arka planda çalışmaya başlamakta ve kendisini gizlemektedir. Bundan dolayı da insanların programın varlığından haberdar olması söz konusu değildir. Ayrıca yapılacak olan dinleme için program tarafından izin istenmemekte ve bildirim ışığının yanmasına neden olacak bildirim gönderilmemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here