Telefon Dinleme Programı

Telefon Dinleme Programı
Telefon Dinleme Programı

İnsanların sevdiklerine dair endişelerini gidermek için geliştirilen telefon dinleme programı, Android sisteme sahip olan cihazlarla uyumlu bir şekilde işlevini yerine getirmektedir. Çocukların, sevgilinin, çalışanların ya da yaşlı anne babanın takibi için kullanılmak üzere geliştirilen bu programlar, tamamen yasal mevzuata uygundur ve satışı lisanslı bir şekilde yapılmaktadır.

İnternet teknolojisinin gelişmesi ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte insanların hayatlarında çok ciddi değişimler yaşanmaya başlamıştır. Özellikle akıllı telefonların internet erişiminin olması, bu cihazlara olan ilginin üst seviyelere çıkmasına neden olmuş durumdadır. Günümüzde cebinde bu cihazları bulundurmayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Bu cihazlara yüklenen casus yazılım, telefonların dinlenmesine olanak vermektedir.

Telefon Dinleme Programı Özellikleri

Güvenlik amacıyla kullanılmak üzere geliştirilen programların özellikleri arasında telefon dinleme ilk sırada yer alsa da bunun dışında da farklı özellikler olduğunun bilinmesi gerekiyor. Yani telefon dinleme programı, sadece telefonların dinlenmesini değil, uzaktan kontrol edilmesini de sağlamaktadır. Bu işlemi etkin olarak yapan farklı programlar bulunmakta ve programın özelliklerine bağlı olarak bu kontrol ile yapılan işlemler farklılık göstermektedir. Söz konusu programların genel özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Telefonda yapılan sesli ve yazılı görüşmelerin takip edilmesi
  • Telefonda yüklü olan uygulamalar üzerinde yapılan sesli ve yazılı görüşmelerin izlenmesi
  • GPS özelliğini aktif ederek telefonun bulunduğu konumu belirleme
  • Web geçmişine ulaşma
  • Sosyal medya hesaplarını kontrol etme
  • Bütün mobil uygulamalara ve rehbere erişme
  • Telefon kapalıyken dahi mikrofonu aktif ederek ortam dinlemesi yapma
  • Telefonun ekranını canlı olarak izleme ve yapılan işlemleri görme
  • Telefonda kullanılan şifreleri öğrenme

Yukarıda bahsedilen özellikler dikkate alındığında telefon dinleme programı tarafından sağlanan faydalar çok daha net bir şekilde kendini göstermektedir. Bunun haricinde dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır. Bu programlar normalde lisanslı olarak satılmasına karşın bazı yerler lisanssız ve warez olarak tabir edilen şekillerde programların satışını yapmaktadır. Bu tür programlar yasal olmadığı gibi güvenlik noktasında da çok ciddi sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Bundan dolayı programların mutlaka kurumsal yapıya sahip olan firmalardan lisanslı bir şekilde alınması gerekmektedir.

Telefon Dinleme Programı Fiyatları

Telefon dinleme programı satın alacak olan kişiler, ödeyecekleri fiyatları öğrenmek istemektedir. Fakat yukarıda da belirtildiği gibi bu programların farklı çeşitleri vardır ve bunlar özelliklerine bağlı olarak farklı fiyatlara satılmaktadır. Bundan dolayı net bir fiyat telaffuz etmek doğru olmayacaktır.

Dinleme amacıyla kullanılan en kaliteli program SPY Kontrol olup buna bağlı olarak fiyatı diğer seçeneklere göre nispeten biraz daha pahalıdır. Clues ve Monitor Minör ise daha uygun fiyata satışa sunulmaktadır. Fakat buradaki önemli ayrıntı, özellik sayısı ve aktarım hızı gibi özellikler arasındaki farklılıklardır. Bu farklılıklar fiyatlar arasındaki değişkenliğin temel nedenidir. Program alırken bu hususa dikkat edilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here