Telefon Takip Programı

Telefon Takip Programı
Telefon Takip Programı

Telefonların insanların vazgeçilmezleri olması, güvenlik amacıyla da etkin olarak kullanılmalarına neden olmaktadır. Telefon takip programı sayesinde insanlar, sevdiklerinin, eşlerinin ya da anne babalarının gün içinde nerede olduğunu, kimlerle konuştuğunu çok rahat bir şekilde takip edebilirler. Bu işlem, son teknoloji ürünü özel yazılımlar sayesinde yapılmaktadır ve insanların yaşam kalitelerini dolaylı da olsa yükseltmektedir.

Telefon dinleme denildiği zaman insanlarda bir ön yargı oluşmakta ve yapılan işlemin yasa dışı olduğu düşüncesi akla gelmektedir. Gerek haberler, gerekse de filmlerden etkilenen insanların bu şekilde düşünmesi son derece normaldir. Fakat burada bilinmesi gereken önemli bir ayrıntı vardır. Bahsedilen takip programlarıyla insanlar istedikleri kişileri değil sadece telefonların fiziki olarak ulaştığı kişileri, yani sevdiklerini takip etmektedir. Bu da insanların söz konusu teknolojiyi sevdiklerinin güvende kalmaları için kullanmalarına neden olmaktadır.

Telefon Takip Programı Nedir? Nasıl Çalışır?

Telefonlara yüklenen yazılım ile aktif hale gelen takip işlemi, bu işlem için özel olarak üretilen paneller yardımıyla yapılmaktadır. Kullanıcıların telefon takip programı için izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • SPY Kontrol, Monitor Minör ve Clues yazılımlarından birisinin kurumsal firmalardan satın alınması
  • Satın alınan yazılımın kurulum videosunun internet bulunması ve izlenerek kurulumun nasıl yapılacağının öğrenilmesi
  • Yazılımın hedef telefona gizli bir şekilde yüklenmesi
  • İşlem sonunda panele giriş yapılması

Yukarıda bahsedilen adımların dikkatli bir şekilde uygulanması sonucunda takip işlemi yapılacaktır. Fakat burada bilinmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Söz konusu hususların başında bu yazılımların sadece Android sistemine sahip olan telefonlarda çalıştığı gelir. Bundan dolayı farklı sisteme sahip olan telefonlara, söz konusu yazılımlar yüklenemez. Bunun haricinde kurulum süresi 3 dakikadır ve gizli bir şekilde telefon takip programı yüklemek için kullanıcıların hedef telefonu 3 dakikalığına ele geçirmesi gerekir.

Yazılım aktif hale geldikten sonra telefon ile panel arasında bağlantı kurulacak ve kullanılan yazılımın özelliklerine bağlı olarak farklı işlemler yapılabilecektir. Fakat genel olarak telefonun tamamen bu şekilde kullanılabileceği ve istenilen her bölüme giriş yapılabileceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Telefon Takip Programı Fark Edilir Mi?

Casus yazılım olarak da bilinen programın sağlamış olduğu fayda oldukça fazladır ve bundan dolayı insanlar kullanma noktasında isteklidir. Fakat telefon takip programı, yüklenen cihazda kendini belli eder mi sorusu, insanlarda kafa karışıklığına neden olmaktadır.

Bu programların geliştirilmesinde kullanılan kodlamalar, programların telefonların arka planında çalışmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı da gizli bir şekilde yüklenen programın fark edilme ihtimali yoktur. Çünkü program çalışırken ne bildirim gönderir, ne izin ister, ne de bildirim ışığının yanmasına neden olur. Dolayısıyla da insanlar telefonlarını normal bir şekilde kullanamaya devam ederler ve arka planda çalışan programı kesinlikle fark etmezler. Programda üzerine düşeni rahat bir şekilde yapar.

https://www.spykontrol.com 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here