Telefon Takip

Telefon Takip
Telefon Takip

İnternet teknolojisi ve akıllı telefonların insanların hayatına girmesiyle birlikte, telefon dinleme noktasında bilinen gerçeklerin hemen hepsi değişmiştir. Özel olarak geliştirilen yazılımlar sayesinde telefon takip işlemi yapılabilmekte ve telefonların kontrolü uzaktan sağlanabilmektedir. Dolayısıyla da telefon dinlemenin sadece emniyet ya da diğer güvenlik güçleri tarafından yapılabileceği düşüncesi, artık tarihe karışmıştır. Fakat yazılımlar ile yapılan dinleme ve takip işlemlerini, insanlar sadece yakınlarına karşı uygulayabilir. Yani bu yöntemler ile istenilen herkesin telefonun dinlenmesi ya da takibinin yapılması söz konusu değildir.

Telefonların takip edilmesini sağlayan yazılımlarla ilgili bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle bu yazılımlar sadece Android sisteme sahip olan cihazlar tarafından kullanılmaktadır. Yani IOS, Windows ya da daha farklı bir sisteme sahip olan mobil cihazların bu yolla dinlenmesi ve izlenmesi söz konusu değildir. Telefon takip için böyle bir zorunluluk vardır.

Telefon Takip Nasıl Yapılır?

Telefonların dinlenmesi ve takip edilmesi için öncelikle casus yazılım adı verilen programların hedef telefona gizlice yüklenmesi gerekir. Programın gizli olarak yüklenmesinin amacı, telefonu kullanan kişinin normal bir şekilde hayatına ve telefon görüşmelerine devam etmesini sağlamaktır. Yazılımların yüklenmesi için gerekli olan süre yaklaşık olarak 3 dakikadır. Ayrıca bu noktada zorluk çekeceğini düşünen kişiler için internet sitelerinde çok sayıda video vardır. Bunlardan yararlanarak gerekli olan detaylar çok daha net bir şekilde öğrenilebilir.

Yazılımların yüklenmesinin hemen ardından özel olarak geliştirilen panel ile takip edilecek olan telefon arasında bağlantı kurulacaktır. Bu bağlantı sonrasında telefon takip işlemi yapılmaya başlar ve 7/24 kesintisiz olarak devam eder. Panelin en önemli özelliklerinden birisi, otomatik kayıt özelliğinin olmasıdır. Yani kullanıcılar panele bakmıyorken gerçekleşen telefon görüşmeleri otomatik olarak kayıt altına alınır ve böylece kullanıcılar yapılan hiçbir telefon görüşmesini kaçırmamış olur.

Telefon Takip Programları ile Yapılabilecekler

Telefonlara yüklenen yazılımların yapabildiklerini ilk defa duyan insanların önemli bir bölümü ciddi bir şaşkınlık yaşamaktadır. Çünkü bu işlemler son derece önemli ve telefonu kullanan kişi hakkında her türlü bilginin elde edilmesini sağlamaktadır. Yazılımlarla yapılabileceklerin başında telefondan yapılan bütün görüşmelerin dinlenmesi gelmektedir. Bu dinlemelere mobil cihazlar ile yapılan dinlemeler de dahildir. Bunun haricinde yapılanlar ise çok daha şaşırtıcıdır. Telefon takip ile yapılan işlemlerden bazıları şunlardır:

  • GPS özelliğinin aktif edilmesi ve telefonun konumunun anlık olarak takibi
  • Telefon kapılıyken dahi mikrofonun açılması ve ortam dinlemesi yapılması
  • Telefonda bulunan kameralar sayesinde ilgili ortamdan görüntü alınması
  • Telefona girilen bütün şifrelerin öğrenilmesi
  • Sosyal medya hesaplarına erişim
  • WhatsApp ve Facebook gibi uygulamalardaki mesajlara ulaşma
  • Telefon rehberi, galeri ve diğer alanlara erişim sağlama
  • Telefondan girilen web sitelerini tarama

Yukarıdaki maddelerin geneli için telefonun tamamen kontrol edilmesi denilebilir.

Telefon Takip Yazılımları Legal Mi, İllegal Mi?

Telefon takip yazılımlarının sağladığı bilgiler, insanların sevdiklerini yakından koruması adına geliştirilmiştir. Örnek vermek gerekirse Alzheimer ya da benzer bir hastalığı bulunan insanların kaybolması durumunda bu yazılımlardan yardım alınmakta ve kaybolan insanlar hızlı bir şekilde bulunmaktadır. Aynı özellik çocuklar, eş, sevgili, nişanlı ve diğer yakınlar için de geçerlidir. Dolayısıyla da yazılımın kullanım amacı son derece iyi niyetlidir. Buna bağlı olarak telefon izleme programlarının yasal yani legal olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu yazılımlar, kötü niyetli insanlar tarafından kolay bir şekilde kullanılamaz. Çünkü dinleme yapılması için yazılımın direkt olarak telefona yüklenmesi gerekir. Dolayısıyla da insanların yakınları haricindeki insanların telefonlarına bu yazılımları yüklemesi son derece zordur ve bundan dolayı da kullanımı genel olarak yasal kabul edilmektedir.

https://www.spykontrol.com 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here