Telefon Dinleme Programları

Telefon Dinleme Programları
Telefon Dinleme Programları

Yazılım teknolojisinin insanlara sağlamış olduğu kolaylıklardan birisi de telefon dinleme programları olup insanlar bu sayede sevdiklerini uzaktan koruma imkanı yakalamaktadır. Akıllı telefonlara yüklenen ve böylece telefonda yapılan bütün işlemlerin takip edilmesine olanak veren programlara genel olarak casus yazılım da denilmektedir. Bunun nedeni ise söz konusu programların kuruldukları telefonları adeta bir casusa çevirmesiyle ilgilidir.

Akıllı telefonlardan sadece Android işletim sistemine sahip olan telefonlara kurulan yazılımların kurulum süresi ise 3 dakikadır. Oldukça kısa kabul edilecek bir sürede telefonlara yüklenen yazılımlar, daha sonra arka plana çekilmekte ve kendini hiçbir şekilde göstermeden çalışmaktadır. Bundan dolayı yapılan dinleme işleminin telefon sahibi tarafından fark edilmesi imkansızdır. Burada dinleme yapacak olan kişilerin, yazılımları gizli bir şekilde yüklemesi çok önemlidir.

Telefon Dinleme Programları Kimler Tarafından Kullanılır?

Emniyet ve diğer güvenlik güçlerinin yapmış olduğu dinlemeler ile yazılımlar aracılığıyla yapılan dinlemelerin birbirine karıştırılmaması gerekir. Telefon dinleme programları kullanılarak yapılan dinlemelerin öncelikli amacı, insanların sevdiklerini uzaktan kontrol etmesidir. Buna bağlı olarak kişiler sadece yakınlarının telefonlarını dinleyebilirler.

Telefon dinleme işleminin yapılma nedenlerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Yaşlı anne ya da babası Alzheimer gibi hastalıklara sahip olan kişiler, olası kaybolma durumlarına karşı bu programları kullanabilir.
  • Sevgilisinin, nişanlısının ya da eşinin kendisini aldatıp aldatmadığını öğrenmek isteyen kişiler, sorularına yanıt bulmak adına söz konusu yazılımlardan yardım alabilir.
  • Çocuğunun gün içinde nerelere gittiği, kimlerle ne görüştüğünü merak eden aileler tarafından bu program kullanılabilir.

Yukarıda sayılan maddeler dikkate alındığında, söz konusu programları ihtiyacı olan herkesin kullanabileceği sonucu ortaya çıkmaktadır.

Telefon Dinleme Programları Fark Edilir Mi?

Telefon dinleme programları, Android cihazlara 3 dakika içinde kurulduktan sonra dinleme yapmaya hazır hale gelir ve panele bir takım bilgileri hızlıca göndermeye başlar. İnsanlar bu aşamada, yapılan dinlemenin dinlenen kişi tarafından anlaşılıp anlaşılmayacağını merak etmektedir. Bu programlar tamamen arka planda çalışır ve ekrana ne bir uyarı verirler ne de bildirim ışığının yanmasına neden olurlar. Dolayısıyla da programların anlaşılabilmesi imkansız olup özellikle aranması durumunda bilişim mühendisleri tarafından bulunabilir. Tesadüfen bulunması söz konusu değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here