Telefon Dinleme Cihazları

Telefon Dinleme Cihazları
Telefon Dinleme Cihazları

Gelişen teknoloji ile birlikte insanların hayatına farklı cihazlar girmektedir. Telefon dinleme cihazları da bunlardan birisi olup insanların sevdiklerinin telefonlarına yakından takip etmesine olanak veren ve özel olarak geliştirilmiş yazılımlarla birlikte çalışan aletlerdir. Bu cihazlar ile emniyet güçleri tarafından kullanılan teçhizatların birbirine karıştırılmaması gerekiyor. Telefon dinleme amacıyla geliştirilen cihazlar genellikle sade vatandaşların güvenlik endişesini giderme noktasında rol almaktadır.

Son dönemde yaşanan gelişmelerden dolayı toplum yapısında ciddi bir dezenformasyon yaşanmış ve bu da güvenlik noktasında bazı sıkıntılara neden olmuştur. Bundan dolayı insanlar mecbur kalmadıkça çocuklarını tek başına göndermemektedir. Gönderilen durumlarda ise endişeli bir bekleyiş bütün aileyi sarmakta bir acaba çocuğuma bir şey oldu mu korkusu yaşanmaktadır. Telefon dinlemek amacıyla geliştirilen bu cihazlar sayesinde yaşanan bu endişe artık son bulmakta ve insanlar anlık olarak çocuklarının nerede, kiminle ne yaptığını takip edebilmektedir.

Telefon Dinleme Cihazları Ne İşe Yarar?

Telefon dinleme cihazları tarafından gerçekleştirilen işlevler oldukça fazladır ve bunlardan ilki cihazın da adından anlaşılacağı üzere telefon dinlemedir. Telefon dinleme dışında gerçekleştirilen işlevleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Telefonların konumlarının GPS özelliği sayesinde tespit edilmesi
  • Sosyal medya uygulamalarına giriş sağlanması
  • Telefondaki rehber, galeri ve diğer bölümlere girilmesi
  • Telefon kapalı iken cihaz sayesinde mikrofonun aktif edilmesi ve ortam dinlemesi yapılması
  • Yapılan görüşmelerin kaydedilmesi

Yukarıda belirtilen işlevler, telefon dinlemek amacıyla geliştirilen cihazlar tarafından sağlanmaktadır.

Telefon Dinleme Cihazları Güvenli Mi?

Telefon dinleme cihazları, kendileri için özel olarak geliştirilen yazılımlar sayesinde bu dinlemeleri yapabilmektedir. Casus yazılım da denilen programlar sadece Android cihazlarda çalışırken yüklenmesi ise yaklaşık 3 dakika sürmektedir. Söz konusu yazılım devreye girdiğinde cihazlar üzerinden telefonun kontrolü yapılabilmekte ve istenilen bilgiler elde edilmektedir. Bu noktada insanların güvenlik endişesi ortaya çıkmaktadır. Yazılım tarafından elde edilen bilgilerin farklı bir noktaya gönderilmesi, insanların en isteyecekleri durum olacaktır.

Bu cihazlar, kurumsal firmalar tarafından lisanslı olarak satılmaktadır ve bundan dolayı yapıları gereği elde edilen bilgilerin tek bir noktaya gönderilmesi mümkündür. Bundan dolayı güvenlik noktasında insanların endişe duymasına gerek yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here